Doporučujeme

ak-xiaomi-vanoce-230-2

Jak s RK spolupracovat

sr-kostky-150

Ne. Je smutnou skutečností, že i v současnosti je morální úroveň realitního podnikání stále patnáct let pozadu a většina realitních makléřů jsou jednoduše nesolidní lidé.

Makléře může dělat každý, nejsou žádné nároky na certifikace. Velmi často jde tak o jinde neúspěšné osoby, naprostá většina nových realitních makléřů končí po několika měsících. Zůstanou ti, kteří nemají praxi, ale dobré přesvědčovací schopnosti, minimum praxe a obvykle jen základní školení.

Pokračování zde.

Provize ve výši cca 50% je velmi lákavá a motivace prodat za každou cenu tak opravdu vysoká. Proto v realitním byznysu neexistuje termín jako "lež", jen velké množství odstínů "pravdy". Jako kupující i jako prodávající přicházíte s úvodní mírou důvěry, která se postupem času na základě zkušeností s daným realitním makléřem mění v opatrnost. Nejčastější je případ, kdy se o jeho kvalitách přesvědčíte až po ukončení obchodu, který nemusel být ve váš prospěch, to není pro makléře priorita.

Jste-li prodávajícím, běžným případem je tlak na snížení ceny, zprostředkovatelská smlouva ve váš neprospěch. Kupujete-li, informace o nemovitosti nejsou kompletní a problémy, které zjistíte, bagatelizované, prioritou je pro makléře rychlý a hladký prodej namísto jejich řešení.

Existují samozřejmě výjimky, ale v každé realitní kanceláři byste slušné lidi spočítali na prstech jedné ruky. Spolupracujte proto s makléři, které vám po vlastních zkušenostech doporučil někdo důvěryhodný a zvažte možnost prodávat nemovitost bez realitky, je to ostatně o dost levnější.

 

Příspěvek do diskuze
:
:
:
:
Všechny položky jsou povinné

(20.4.2015 14:03) michal.svanda  michalsvandak@seznam.cz

Vím, že na dnešním trhu je přehršel realitek a najít nějakou solidní, slušnou a aby vše proběhlo bez problémů je těžký. Četl jsem rubriku špatné zkušenosti s RK a je mi z toho zle. Chci prodat dům, mám ho na okraji Prahy a chci nějakou slušnou a prověřenou realitku zkušenostma lidí. Máte nějaký typy? Díky


Příspěvky nevyjadřují názory provozovatele a nenese za ně odpovědnost.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x