Požadovaný text nenalezen. Jak s RK spolupracovat - Realitní kanceláře - Triky realitních kanceláří a jak na ně

Doporučujeme

ak-xiaomi-vanoce-230-2

Jak s RK spolupracovat

sr-kostky-150

Ne. Je smutnou skutečností, že i v současnosti je morální úroveň realitního podnikání stále patnáct let pozadu a většina realitních makléřů jsou jednoduše nesolidní lidé.

Makléře může dělat každý, nejsou žádné nároky na certifikace. Velmi často jde tak o jinde neúspěšné osoby, naprostá většina nových realitních makléřů končí po několika měsících. Zůstanou ti, kteří nemají praxi, ale dobré přesvědčovací schopnosti, minimum praxe a obvykle jen základní školení.

Pokračování zde.

Detail

sr-poradce-150
Prodej nemovitosti s pomocí realitní kanceláře je tradiční způsob prodeje a svěřit celý prodej profesionálovi a zbavit se starostí by mělo být logické. V našich podmínkách, kde chybí efektivní regulace činnosti a kvality zprostředkovatelů, dostatečná tradice a kultura tohoto podnikání a nejsou stanoveny ani standardy služeb, je však třeba zvážit klady, zápory i možná rizika při tomto způsobu prodeje a zabývat se případně i problematikou výběru kanceláře a zejména výběru makléře.

Detail

sr-penize-makler-150
Pokud máte v plánu prodat nebo koupit nemovitost asi se dříve či později obrátíte i na nějakou realitní kancelář. Ale kterou z nich oslovit? Jak rozlišit seriózní kancelář od té, které jde víc o peníze než o spokojenost klientů? Máte několik možností. Začít můžete tím, že se poptáte v okruhu svých známých, zda a jaké mají zkušenosti. Doporučení od důvěryhodné osoby může být jistou zárukou kvality služeb.

Detail

sr-makleri-150

Realitky čím dál více tlačí své klienty do výhradních smluv. Vadí jim totiž, že klienti nabízejí nemovitosti více kancelářím ve snaze prodat je co nejrychleji. Prodávající se ale exkluzivních smluv bojí. Často se tak stane, že tu samou nemovitost nabízí hned několik realitních kanceláří. Háček je v tom, že každá chce jinou cenu.

Detail

sr-tym-makleru-150
Prodávat a kupovat nemovitost přes realitní kancelář bývá výhodné. Je však třeba dát si na spolupráci s makléřem pozor a vědět, co můžete a máte od něho žádat, a co mu naopak dovolit nesmíte. Od velké realitní kanceláře očekáváme vlastní kvalitní webové stránky s přehlednou a navštěvovanou inzercí. Od malé realitní kanceláře pak místní a osobní znalost lokality a aktivní nabízení nemovitosti konkrétním potenciálním zájemcům. U velkých kanceláří také oceníte výhodu vzájemné provázanosti a spolupráce jejich makléřů.

Detail

sr-terc-150

Chystáte se prodat nebo koupit nemovitost? A víte, jaké kvality by měl mít realitní makléř, abyste měli jistotu, že obchod proběhne transparentně a ve váš prospěch? Řadu doporučení pro to, abyste vsadili na správného koně, pro vás má Tomáš Fiřtík, člen představenstva České komory realitních kanceláří a jednatel realitní společnosti IMMOINVEST Group.

Detail

sr-rscs-logo-150

„Renomé je určitě jedním z rozhodujících znaků. Při našem dlouholetém působení na realitním trhu jsme si ověřili, že záštita silné známé značky, jakou je Česká spořitelna, u klientů jednoznačně vyvolává pozitivní pocit. Vědí, že jde o solidní společnost, které mohou důvěřovat. Na naši realitní franšízovou síť, jako člena této skupiny, to samozřejmě klade nároky dodržet nastavený vysoký standard klientského servisu a kvalitní práce,“ říká Miloš Červenka, člen představenstva Realitní společnosti České spořitelny. U realitních kanceláří známých jmen mívá klient záruku, že dbají na kontrolu svých makléřů a v rámci zachování dobrého jména na trhu provádějí pravidelné kontroly kvality. Často bývají členy profesních sdružení a asociací, jejich zaměstnanci mají povinnost dodržovat etický kodex a v některých případech mají i zástupce, ombudsmana, pověřeného řešením stížností a námětů od klientů.

Detail

sr-makler-1-150

Na realitní kancelář, které zadáváte koupi nebo prodej bytu, je dobré se poptat. Reference známých jsou lepší než reklama. Smlouvu o koupi či prodeji bytu nechte raději zkontrolovat právníkem a provizi realitní kanceláři zaplaťte až po uskutečnění obchodu.

Detail

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x