Požadovaný text nenalezen. Prodávám bez realitky - Bez realitky - Triky realitních kanceláří a jak na ně

Doporučujeme

ak-xiaomi-vanoce-230-2

Prodávám bez realitky

sr-dum-150

Pokud prodáte nemovitost na vlastní pěst, můžete významně uspořit. Pomoci odborníka se ale stejně nevyhnete. Svěříme-li prodej nemovitosti realitní kanceláři, musíme počítat s obvyklou provizí, která se stanoví procentem z realizované prodejní ceny. Seriózní realitní kancelář poskytne kompletní realitní i právní servis včetně notářské či advokátní úschovy k úhradě kupní ceny. V rámci sjednané provize, která je většinou zahrnuta do nabídkové ceny nemovitosti, vám realitní kancelář poskytne služby k prezentaci nemovitosti na vlastním realitním webovém serveru, případně na různých inzertních serverech, propaguje nemovitost v realitních novinách a prostřednictvím makléřů nabízí vaši nemovitost potenciálním zájemcům. Pro sepsání kupní smlouvy má buď vlastní právníky, anebo spolupracuje s advokáty nebo notáři. V horším případě použije vzory kupní smlouvy, které se doplní o ověřené podpisy účastníků.

Detail

sr-mince-150
Čistě ekonomicky se vyplatí tomu, kdo získá větší užitek trávením svého času jinak, než tím, že si koupi nemovitosti zajišťuje sám. Realitky svým založením usnadňují a zrychlují transakční proces a měly by být jakýmsi garantem, že vše proběhne hladce. Většina nemovitostí nabízených na prodej v ČR, je nabízena realitními kancelářemi. Takže kupovat vyhlédnutou nemovitost, kterou má pod smlouvou RK, bez ní, kolikrát ani není možné bez hrozby soudních tahanic. Realitka může pomoci v mnoha směrech, zejména s vyhledáním nemovitosti, zajištěním dokumentace, smluv a převodu peněz a nemovitosti.

Detail

sr-panely-150
Pokud se rozhodnete jako člen společenství vlastníků jednotek prodat svoji bytovou jednotku, nemusíte k tomu mít souhlas SVJ. Členství v SVJ vzniká a zaniká současně s nabytím, resp. pozbytím vlastnictví bytu. Starosti s prodejem bytu můžete svěřit realitní kanceláři. Musíte ale počítat s provizí procentem z prodejní ceny bytu a ne vždy seriozní a profesionální službou realitní kanceláře. Pokud se rozhodnete ušetřit na provizi, pak je třeba nabízet přesvědčivou formou Váš byt na inzertních serverech, mít trpělivost s potencionálními zájemci, uzavřít kupní smlouvu s kupujícím, pokud možno kupujícího přesvědčit, aby při podpisu smlouvy zaplatil kupní cenu i když ještě není zapsán jako vlastník v katastru nemovitostí, připravit návrh na zahájení řízení o vkladu do katastru nemovitostí, vyplnit přiznání k dani z převodu nemovitostí a informovat kupujícího, že je ze zákona povinen oznámit SVJ skutečnost, že je novým vlastníkem bytu. Existují vzory právních úkonů, nicméně alespoň část úspory provize bychom měli věnovat profesionálnímu servisu.

Detail

sr-penizky-150
Kde a jak mohu kupní cenu uschovat? Úschovu peněz zajišťují notáři, advokáti, formou dokumentárního akreditivu či vázaného účtu také banky, ve výjimečných případech i exekutorské úřady. Úschovu kupní ceny nabízejí v rámci zajištění prodeje nemovitosti i realitní kanceláře, ale tento způsob úschovy nedoporučujeme, může dojít k insolvenci realitní kanceláře a zvyšuje se tak riziko případného podvodu. Nejpřístupnější a také nejbezpečnější je úschova u notáře či advokáta, protože je definována zákonem a na dodržování pravidel dohlíží Komora notářů České republiky a Česká advokátní komora.

Detail

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x