Požadovaný text nenalezen. S realitkou nebo bez? - Realitní kanceláře - Triky realitních kanceláří a jak na ně

Doporučujeme

ak-xiaomi-vanoce-230-2

S realitkou nebo bez?

sr-makler-150

V prvních dnech je o vaši nemovitost zájem sice obrovský, ale pouze ze strany realitních kanceláří, nikoli od přímých zájemců. Od rána do večera vám volají makléři z nejrůznějších realitek a přesvědčují vás, že právě oni dokážou vaši nemovitost prodat s lehkostí sobě vlastní. Pod neustálým tlakem ze strany realitních kanceláří nakonec povolíte.

Detail

sr-makleri-1-150
Vybrat si při prodeji nemovitosti realitní kancelář, nebo se radši spolehnout na vlastní síly? Obojí má své výhody i nevýhody. Tak či tak se člověk může nechat slušně napálit, když si nenechá poradit. Když máte štěstí, realitní kancelář udělá všechno za vás. Jak vybrat tu správnou?

Detail

sr-notebook-150
Vysoká provize, nepřehlednost služeb a obavy z podvodu. Právě tyto problémy odrazují většinu lidí, kteří zamýšlejí prodat dům, od spolupráce s realitními kancelářemi. Většina majitelů nemovitostí se nakonec rozhodne prodat dům či byt na vlastní pěst, bez pomoci odborného makléře. Hlavním argumentem bývá právě snaha ušetřit provizi, kterou kanceláře vyžadují za právní servis a zprostředkování transakce.

Detail

sr-prodejce-150

S prodejem nemovitosti souvisí řada úkonů a činností, které každému klientovi renomovaná realitní kancelář buďto přímo zajistí, nebo pomůže vyřešit. Tím si prodávající ušetří značnou dávku energie a často i nervů… Při prodeji nemovitosti je zapotřebí posoudit reálnou tržní cenu nemovitosti, tak aby nebyla nabízena buď pod cenou, nebo naopak za cenu, která odradí případné zájemce svojí nereálností. To je zejména v dnešní době velice důležitý moment. Zkušený makléř má o cenách v regionu, resp. v lokalitě, ve které působí, největší přehled. Pomůže klientovi se zajištěním a prověřením podkladů potřebných k prodeji.

Detail

Provize realitní kanceláři: zasloužená odměna, nebo předražená služba?
Provize placená realitním kancelářím za zprostředkování prodeje není nikterak malá. Zpravidla se pohybuje v rozmezí od tří do šesti procent z prodejní ceny nemovitosti. Provize tak může u několikamiliónové částky činit i několik stovek tisíc korun. Argumentace ze strany klientů je tedy jednoznačná. Prodávající v případě prodeje mimo realitní kancelář láká potenciální zájemce na zdánlivou výhodu neplacení provize, kupující si mne ruce, že ušetří peníze. Dívat se ale na zprostředkování prodeje nemovitosti pouze skrz optiku "s/bez" realitní kanceláře tedy "s/bez" provize je velmi krátkozraké.

Detail

sr-retezy-150
Stovky případů, které souvisí s exekucemi, řeší v Česku každý měsíc tuzemské realitní kanceláře. Některé z nich dokonce hlásí i více než 25procentní nárůst takovýchto případů oproti předchozímu roku. Exekuční zabavení majetku přitom často hrozí i lidem, kteří dluhy vůbec nezavinili, a do nezáviděníhodné situace je přivedla pouze jejich nevědomost. Vyplývá to z ankety deníku Aktuálně.cz mezi vybranými realitními kancelářemi. Mnoho z těchto případů se odehrává podle obdobného scénáře: Zájemce o nemovitost si koupí dům či byt na vlastní pěst. Tedy bez realitní kanceláře či právníka specializovaného na reality. Do několika týdnů či měsíců po koupi je pak na nově pořízenou nemovitost uvalena exekuce kvůli nespláceným dluhům předchozího majitele. A ten nebývá nikde k zastižení. Se splácením celého cizího dluhu se potom musí potýkat jen noví majitelé domu nebo bytu.

Detail

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x