Požadovaný text nenalezen. Triky a finty realitek - Realitní kanceláře - Triky realitních kanceláří a jak na ně

Doporučujeme

ak-xiaomi-vanoce-230-2

Triky a finty realitek

Fiktivní inzerát

Pěkný byt nebo i dům, za zajímavou cenu, prostě inzerát, na který hned s nadějí zavoláte.

"Nezlobte se, tenhle byt už je prodaný, ale máme další, které bychom vám mohli nabídnout", uslyšíte v telefonu a pokud jste naivní, uvěříte tomu. Ostatní nabídky nebudou tak zajímavé a levné, ale makléř už vás má, umluví vás, abyste se přišli na nějakou podívat a říká to, co potřebujete slyšet.

Jde o běžnou taktiku, doporučovanou i začínajícím realitním makléřům, aby jim zajistila přísun zájemců. V některých případech fiktivní inzerát zastupuje reálnou nabídku podobné nemovitosti, kterou majitel nechtěl zveřejnit, ale daleko častěji jde o jednoduchou past pro naivní zájemce.

Detail

Jaké jsou triky realitních makléřů?

Mám klienta na Vaši nemovitost, chce ji ale nejdříve vidět na fotografiích, mohu se stavit udělat pár fotek?

Žádný klient neexistuje, makléř si pouze nafotí Vaši nemovitost a vloží ji na internet. Pak Vám oznámí, že klient ztratil zájem a že se pokusí sehnat jiného. Scénář je v tomto případě stejný a cílem makléře je jediné: získat Vaši nemovitost do své nabídky, zařadit nemovitost do inzerce a připočíst si svou provizi.

Detail

sr-tajny-agent-150

Makléř se po telefonu vydává za přímého zájemce a domluví si prohlídku. Na prohlídce se (v tom lepším případě) představí jako realitní makléř a začne vlastníkovi nutit smlouvu k podpisu. V tom horším případě se na prohlídce chovají jako běžný zájemce, nafotí si nemovitost a odjedou. Poté, aniž by vás jako vlastníka upozornili, začnou nemovitost inzerovat a nabízet klientům. Bez smlouvy s vlastníkem a samozřejmě, aniž by o tom věděl a bez jeho souhlasu. Pak přijedou s klientem a snaží se Vám vnutit smlouvu. To že se Vaše nemovitost objevuje tam kde nechcete, za různé ceny, s fotografiemi, které jste neschválili, bez dovolení atd., to už tyto realitky neřeší.

Detail

sr-zebrik-150
Takovými a podobnými plakátky jsou naše města znečištěna a většinou je vylepují právě zprostředkovatelé. Nenechte se dojmout. Bezplatná inzerce v tisku a na www: Mladá rodina koupí ihned byt v Praze. Inzeráty obdobného znění zadávají často do všech možných časopisů, novin a na inzertní portály realitky včetně těch nejznámějších.

Detail

sr-fiktivni-nabidka-150

S čím se lze na českém realitním trhu ještě setkat?

Fiktivní nabídka. Pokud naše realitní kancelář bude nabízet třeba pět bytů v jedné lokalitě za cenu kolem dvou a půl milionu korun, může jiná realitka dát fiktivní inzerát na vymyšlený byt za dva miliony. Cílem je stáhnout na svou stranu poptávku kupujících, kterým pak řeknou, že už je byt rezervovaný, ale mají podobný. Samozřejmě za cenu dva a půl milionu.

Detail

sr-maklerka-150

1) Vyberte si kancelář pokud možno na základě osobní reference vašich známých nebo alespoň kancelář, která má na svých webových stránkách jména, telefonní kontakt a e-mail všech svých makléřů.

4) Pokud platíte zálohu na nemovitost, mělo by být smluvně ošetřeno její vrácení v případě, že se prodej nakonec neuskuteční. Velmi časté jsou praktiky, kdy prodávající na poslední chvíli couvne, ale realitka si vybranou zálohu ponechá.

Detail

sr-stop-150

2. Nereálná (neprodejná) cena

Makléř přijede na prohlídku, a aniž by nemovitost pořádně viděl, slibuje za její prodej úžasně vysoké cifry. Zato požaduje podpis exkluzivní smlouvy. To vlastníkovi obvykle lahodí a s důvěrou podepisuje exkluzivní smlouvu. Čas ale ubíhá, a žádný zájemce není na obzoru. Když pak vlastník zavolá do realitní kanceláře, začne se makléř vymlouvat, že je špatná situace a že by měl vlastník snížit cenu. Po dlouhém vyčkávání je už obyčejně majitel v časovém presu, a tak podlehne a sníží cenu (často i na méně, než původně sám zamýšlel prodat).

Detail

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x